Grudniowe kiermasze w Academy International

W Academy International staramy się pokazać dzieciom, że warto dzielić się z innymi.

Okres przedświąteczny i zorganizowane w tym czasie kiermasze ze zbiórką dobroczynną, uczą poczucia solidarności, empatii oraz ludzkiej życzliwości. Kiermasze bożonarodzeniowe organizowane są co roku we wszystkich dwujęzycznych żłobkach i przedszkolach Academy International. Trwają kilkanaście dni i poprzedzone są wielkimi przygotowaniami. W każdej placówce dzieci własnoręcznie wykonują prace, które potem rodzice, opiekunowie oraz każdy zainteresowany, mogą kupić podczas kiermaszu. Powstają prawdziwe cuda, których galerię prezentujemy  na naszym Facebook’owym profilu.

Idea zbiórek dobroczynnych

Kiermasze bożonarodzeniowe to kolejny element edukacyjny połączony z niesieniem dobra. Cała kwota, która zostanie uzbierana, przeznaczana jest na wybrany wcześniej wspólnie z dziećmi cel. Daje im to poczucie sprawczości, odpowiedzialności za innych i wiele satysfakcji. Przed kiermaszem dzieci mocno angażują się we własnoręczne przygotowywanie prac artystycznych. To także dobra okazja by rozmawiać o potrzebach innych.

Kiermasz Academy International w dwujęzycznym żłobku i przedszkolu Warszawa Żoliborz

W placówce na Żoliborzu cel zbiórki to okazanie wsparcia Fundacji Canis. To inicjatywa opieki nad zwierzętami, gdzie troską obejmowane są psy i koty, a ich opiekunowie dokładają starań, by jak najszybciej znajdowały nowy, troskliwy dom. Zebrane środki wspomogą opiekę nad bezdomnymi i potrzebującymi zwierzętami oraz ułatwią poszukiwanie im nowych domków.

 zoliborz kiermasz

 

Kiermasz Academy International w dwujęzycznym żłobku i przedszkolu Warszawa Wilanów

Kiermasz zorganizowany w placówce dwujęzycznej w Wilanowie, ma na celu wsparcie Domu Dziecka Nr 15 im. Ks.G.P. Baudouina. Prace podopiecznych Academy International zostały wykonane z największą starannością i dokładnością. Dzieci włożyły w nie całe swoje serce i zaangażowanie, mając jednocześnie świadomość, że dla potrzebujących liczy się każda, nawet najdrobniejsza pomoc.

kiermasz  

Kiermasz Academy International w dwujęzycznym żłobku i przedszkolu Warszawa Bielany

Dzieci z placówki na warszawskich Bielanach zaangażowały się w pomoc dla Domu Dziecka nr 1 „Nasz Dom”. Fantastyczne artystyczne dzieła dzieci to nieoceniona pomoc dla ich kolegów i koleżanek potrzebujących wsparcia. Rodzice również nie zawiedli, wykazując się życzliwym i hojnym gestem wobec podopiecznych „Naszego Domu” i wykupując prace swoich pociech.

choinkibielany

Kiermasz Academy International w dwujęzycznym żłobku i przedszkolu Warszawa Centrum

Dzieci z naszej placówki w Centrum postanowiły w tym roku zrobić prace, których sprzedaż ma wesprzeć „Armię Majeczki”. To inicjatywa z myślą o wsparciu chorej na nowotwór dziewczynki. Nie polega ono wyłącznie na pomocy finansowej, ale na każdej formie. Dlatego wraz z naszymi podopiecznymi postanowiliśmy przyłączyć się do tej szlachetnej akcji.

centrum centrum