Menu malucha

Smacznego!

Zdrowe, pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dziecka posiłki to warunek konieczny nie tylko jego dobrego samopoczucie, ale i rozwoju. Dlatego menu dla najmłodszych ma dla nas tak duże znaczenie.

academy

Smacznego!

Posiłki dla najmłodszych podopiecznych Academy International przygotowujemy ze szczególną starannością, zwracając uwagę na ich smak, konsystencję oraz sposób podania. Zawsze jest smacznie, zdrowo i… kolorowo. W porach posiłków zachęcamy dzieci do samodzielnego jedzenia. Maluchy z wielkim zapałem chwytają za łyżkę czy widelec, by zamanifestować swoją niezależność. Ci mniej „odważni”, w każdej chwili mogą liczyć na pomoc troskliwych cioć.

W karcie dań Academy International na stałe goszczą tylko te posiłki, które przeszły pozytywny test w naszych jednostkach, czyli takie, które z radością znikają z talerzy dzieci. Smak to pierwsze kryterium naszych posiłków, ale nie jedyne. Nasze jadłospisy są zbilansowane a porcje dań dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Menu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych, zmienia się w ciągu roku, co pozwala dzieciom na poznawanie coraz to nowych smaków oraz korzystanie z bogactw sezonowych owoców i warzyw.

Posiłki konsultowane są z dietetykami, oni także czuwają nad jadłospisami dietetycznymi. Uwzględniamy potrzeby dzieci na diecie: bezmlecznej, bezglutenowej, bezjajecznej i bezwieprzowej.

jedzenie_2

Żywienie w Academy International obejmuje 4 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek I i podwieczorek II oraz przekąski owocowo-warzywne w ramach drugiego śniadania.

W grupach żłobkowych dostosowujemy nasze dania do możliwości najmłodszych. Zupki często są blendowane, by nie było problemów z ich przełykaniem, mięso występuje zwykle w postaci miękkich pulpecików, kotlecików z sosem bądź aromatycznego gulaszu. W roli dodatków proponujemy lubianą przez dzieci marchewkę, buraczki na ciepło czy delikatną mizerię. Unikamy nadmiaru soli oraz ostrych przypraw.