Trochę historii czyli jak to się zaczęło

Academy International wyrosła z tradycji przedszkoli Akademia Uśmiechu oraz szkoły Karolkowa 49.

Pierwsze przedszkole, które stało się zalążkiem całej sieci, powstało z potrzeby miejsca, do którego rodzice mogliby mieć pełne zaufanie. W 1995 roku, kiedy powstawała jednostka przy ul. Lindego 10, rynek przedszkoli niepublicznych nawet jeszcze nie raczkował, był w zupełnych powijakach. Patrząc na sytuację z dzisiejszej perspektywy widzimy, że przez te prawie dwadzieścia lat nie tylko sami stworzyliśmy prężną firmę edukacyjną, ale wprowadziliśmy na rynek szereg programów i rozwiązań, z których korzystają też inni – wyznaczaliśmy i nadal wyznaczamy trendy w edukacji najmłodszych.

Pierwsze lata funkcjonowania przedszkola na Lindego pokazały, jak potrzebna była taka inicjatywa. Kiedy zaczęto do nas zapisywać dzieci, które dopiero miały się urodzić, zrozumieliśmy, że czas stworzyć kolejną placówkę. W 2000 roku otworzyliśmy Akademię Uśmiechu przy ul. Popiełuszki 16. Ciekawa architektura, nawiązująca kształtem do statku, okazała się dla naszej firmy dobrą wróżbą – dzięki sukcesowi przedszkola na Żoliborzu wypłynęliśmy na szerokie wody. Naszymi znakami rozpoznawczymi stały się:

  • wewnętrzny plac zabaw (nazywany przez dzieci „kulkami”),
  • codzienna nauka języka angielskiego,
  • ciekawe zajęcia dodatkowe,
  • wysoki poziom edukacji i wychowania, który przekładał się na sukcesy naszych absolwentów w szkołach.

historia_4

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy system kamer, który funkcjonuje w naszej sieci jako jeden z elementów systemu jakości, który umożliwia rodzicowi „pobycie” z dzieckiem w ciągu dnia. W owym czasie taka możliwość budziła skrajne emocje, dzisiaj zaś jest standardem nie tylko w naszej sieci.

W 2006 roku otworzyliśmy kolejną placówkę w Centrum a w głowach już zaczął kiełkować nam pomysł utworzenia niepublicznej szkoły podstawowej, dzięki której będziemy mogli zapewnić naszym wychowankom spójność programową i ciągłość edukacyjną. W 2009 roku otworzyliśmy szkołę Karolkowa 49, rozpoczynając tym samym przygodę z edukacją na poziomie szkoły podstawowej.

Rok później zakończyliśmy budowę przedszkola w Wilanowie – najliczniejszego i największego spośród naszych jednostek.

W roku 2011, po krótkim okresie zawieszenia działalności na Bielanach, wróciliśmy do naszej pierwotnej lokalizacji, otwierając nowe przedszkole przy ul. Przybyszewskiego 69.

Od roku 2011 przyjmujemy dzieci od 10 miesiąca życia. W każdej z naszych placówek mamy zarejestrowany żłobek.

historia_2

Rok 2013 przyniósł poważną zmianę – przedszkola Akademii Uśmiechu i szkoła Karolkowa 49 otrzymały wspólną nazwę – Academy International. Lata doświadczeń i wnikliwa obserwacja trendów w edukacji oraz potrzeb rodziców i ich dzieci skłoniły nas do obrania nowego kierunku, który wyraża się w słowie „International”. Otwierając nasze placówki na środowisko międzynarodowe umożliwiamy dzieciom różnych kultur i narodowości obcowanie ze sobą, a dzięki temu lepsze rozumienie różnorodności otaczającego je świata.

Nowa marka to wyraz zmian, jakie już wprowadziliśmy w zakresie programów edukacyjnych, przede wszystkim dwujęzycznego programu nauczania obowiązującego w całej naszej sieci, począwszy od żłobka.

Dzisiaj nasi pierwsi podopieczni z jednostki na Lindego 10 są już studentami uczelni wyższych w Polsce i za granicą. Z informacji, jakie przekazują sobie na portalach społecznościowych wynika, że doskonale pamiętają i ciepło wspominają swój przedszkolny czas. Patrząc dzisiaj na nich oraz na całą sieć w jej obecnym kształcie, pozostaje nam życzyć sobie kolejnych tak wspaniałych absolwentów oraz dalszych lat dobrego rozwoju.

Zapraszamy do Academy International!

historia_3