Pomaganie może być Przyjemne !

„Wszystkie Kolory Świata” z UNICEF

Problemy osób potrzebujących wydają się niekiedy być problemami odległymi. Także pomoc, jakiej możemy udzielać, wydaje się być znikomą wobec skali tychże problemów. Niemniej, niezależnie od percepcji warto pamiętać, że nawet najmniejszy gest, może przybliżyć organizacje działające na rzecz potrzebujących, do osiągnięcia celu, jakim jest ratowanie i poprawa jakości życia mieszkańców innych kontynentów, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują.

IV edycja „Wszystkich Kolorów Świata”

Jedną z misji, którą rozwijamy w Academy International jest uczenie dzieci niesienia dobra. To jeden z filarów Planu Daltońskiego. Jesteśmy przekonani, że na równi z posiadaną wiedzą i przydatnymi umiejętnościami, młodzi ludzie powinni nabywać także takie cechy jak empatia, współczucie, tolerancja oraz chęć pomagania słabszym. Dlatego też z radością i dumą przystąpiliśmy do udziału w IV edycji konkursu organizowanego przez UNICEF, noszącego nazwę „Wszystkie Kolory Świata”.

Na czym polegała kampania?

Tym razem cała akcja skupiona była na niesieniu pomocy dzieciom z Angolii. Uczniowie szkół oraz przedszkoli, biorących udział w akcji, mieli za zadanie przygotować wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju symbole dobroci i tolerancji – szmaciane laleczki. Rolą dzieci było nie tylko uszycie lalek, ale także nadanie im tożsamości. Lalkom zostały przypisane m.in.: pochodzenie, kolor skóry, strój czy imię. W następnej kolejności lalki, będące reprezentantkami poszczególnych placówek, uczestniczyć będą w organizowanych w tychże placówkach imprezach, festiwalach czy spotkaniach. W zamian za przekazaną darowiznę w kwocie min. 10 zł, każdy z zainteresowanych gości uczestniczących w evencie, będzie miał możliwość zaopiekowania się wybraną przez siebie laleczką. Przekazanie nawet najniższej kwoty darowizny, daje możliwość zaszczepienia jednego dziecka w Angolii, przeciwko najbardziej popularnym chorobom występującym w wieku dziecięcym i jednocześnie daje szansę na uratowanie kolejnego, młodego życia. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych podopiecznych, że tak wiele serca włożyli w przygotowanie przepięknych lalek!