Organizacja

Żłobek to wyjątkowe miejsce, do którego rodzice z pełnym zaufaniem oddają swoje dzieci, mając pewność, iż maluchy będą miały zagwarantowany prawidłowy rozwój i maksymalny poziom opieki.

academy

W Academy International, dziećmi w grupach żłobkowych opiekują się ciocie, których zadaniem jest nie tylko zapewnienie właściwej opieki, ale też zbudowanie miłej, przyjaznej atmosfery oraz taka organizacja dnia, aby nasi najmłodsi podopieczni nie mieli czasu się nudzić i tęsknić za rodzicami. Ramowy program dnia zapewnia dzieciom poczucie powtarzalności, a to sprawia, iż jesteśmy przewidywalni i nie zawodzimy… w zamian obdarzają nas swoim zaufaniem i radosnym uśmiechem.

organizacj_2

Rozumiejąc specyficzne potrzeby najmłodszych dzieci, dostosowaliśmy do nich zarówno organizację dni, jak i infrastrukturę żłobka.

  • Dzieci w grupach żłobkowych mają dużą potrzebę odpoczynku. Poobiednia drzemka to nie tylko czas na nabranie sił do dalszej zabawy, ale też czas regenerację organizmu tak bardzo potrzebną w okresie intensywnego rozwoju maluszków. Szanujemy to zapewniając dzieciom optymalne warunki do odpoczynku. Rolety w salach żłobkowych pozwalają uzyskać potrzebny do wyciszenia półmrok, zasypiając dzieci słuchają kołysanek lub spokojnych bajek. Sale żłobkowe są oddalone od sal przedszkolnych, dzięki czemu miejsce odpoczynku pozostaje ciche i spokojne.
  • W grupach żłobkowych dzielimy obiad na dwie części, przed snem dzieci zjadają zupkę, po drzemce – drugie danie. Podział ten wynika z naszych doświadczeń – dwa dania naraz to zdecydowanie za dużo dla małych brzuszków, natomiast po odpoczynku drugie danie smakuje zwykle ze zdwojoną siłą!
  • Czas żłobka, to czas uczenia się samodzielnego dbania o higienę osobistą. Aby proces ten przebiegał sprawnie potrzebne są… odpowiednie toalety, takie jak w Academy International, czyli dostosowane do wzrostu dzieci, kolorowe i przytulne. Korzystanie z sedesu czy samodzielne mycie rączek przestają być wyzwaniem, kiedy sedes i umywalka znajdują się na odpowiedniej wysokości. Toalety przy sali, w której dziecko na co dzień przebywa dają poczucie bezpieczeństwa, a obserwacja kolegów z grupy, którzy również próbują swoich sił w trudnej sztuce samodzielności zachęca, by samemu doskonalić się w nowych umiejętnościach.
  • Ważnym punktem dnia „maluchów” pozostaje spacer. Nie wszyscy nasi podopieczni potrafią jednak dobrze chodzić, a niekiedy nie mają sił na długie wyprawy. Mamy na to swoje sposoby, w postaci specjalnych wózków, mieszczących sześcioro dzieci, w których spacery pozostają już czystą przyjemnością.
  • W grupach żłobkowych liczących ponad 10 dzieci pracują trzy opiekunki, w grupach do 10 dzieci – dwie.