DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK

Opieka

Troskliwa opieka to nasz standard!

Żłobek to wyjątkowe miejsce, do którego rodzice z pełnym zaufaniem oddają swoje dzieci, mając pewność, iż maluchy będą miały zagwarantowany prawidłowy rozwój i maksymalny poziom opieki.

W Academy International, dziećmi w grupach żłobkowych opiekują się ciocie – trzy w grupie młodszej i dwie w grupie starszej, których zadaniem jest nie tylko zapewnienie właściwej opieki, ale też zbudowanie miłej, przyjaznej atmosfery oraz taka organizacja dnia, aby nasi najmłodsi podopieczni nie mieli czasu się nudzić i tęsknić za rodzicami. Ramowy program dnia zapewnia dzieciom poczucie powtarzalności, a to sprawia, iż jesteśmy przewidywalni i nie zawodzimy… wzamian obdarzają nas swoim zaufaniem i radosnym uśmiechem.

Wiemy, że dzieci w grupach żłobkowych mają inne wymagania niż ich starsi koledzy. Dlatego staramy się, aby w naszych żłobkach bezpieczeństwo stało na najwyższym poziomie. Dlatego przestrzeń dla najmłodszych jest dostosowana do ich potrzeb, zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa i higieny. Żłobki posiadają przestronne sale, meble dostosowane do wieku podopiecznych. W czasie posiłku najmłodsze dzieci korzystają ze specjalnie przygotowanych do tego krzesełek wyposażonych w pasy, starsze i bardziej samodzielne siedzą na krzesełkach adekwatnych do swojego wzrostu, a drzemka odbywa się na niskich leżakach gwarantujących bezpieczeństwo. Eliminacja ostrych przedmiotów i zabezpieczenie kantów to również element profilaktyki. Nawet biegając dzieci nie mają możliwości przewrócenia się na coś, co mogłoby spowodować uszkodzenie ciała. Zabezpieczyliśmy również wejście do sali specjalną bramką, tak by maleństwa nie wybiegały z pomieszczenia.

Dbałość o higienę jest naturalnym procesem wynikającym z zasad pracy. Wysokość umywalek jest dostosowana do wzrostu dzieci, tak by swobodnie mogły dbać o higienę rąk, a także twarzy i jamy ustnej. W podpisanych kubeczkach znajdują się szczoteczki i pasty do zębów.

Najważniejsze są jednak czujne oczy cioć i ich nieustanna uwaga, które są gwarancją odpowiedniej opieki.