Badacze

Katarzyna Igras – wychowawca polskojęzyczny
Na co dzień towarzyszę moim „małym naukowcom” w eksploracji świata i podążam za ich entuzjazmem. Dzielę z nimi tę pasję wykorzystując przy tym wiedzę zdobytą podczas studiów na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Moim niewątpliwym atutem jest to, że nie staram się być dla dzieci jedyną skarbnicą wiedzy, ale przede wszystkim skarbnicą dobrych pomysłów.
Trudne pytania przedszkolaka:
Dlaczego woda jest mokra?
Bo gdyby wyschła, to by zniknęła.
Dlaczego żyrafa ma długą szyję?
Bo kiedy mniejsze zwierzęta zjadają liście z dołu drzewa, żyrafa może zjeść wszystkie liście z samego jego czubka. Poza tym, nie musi używać drabiny, kiedy chce zobaczyć coś „z góry”.
Magdalena Szwedowska – wychowawca anglojęzyczny
Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Za swoje największe osiągnięcie życiowe uważam bycie matką dwójki wspaniałych i wyjątkowych dzieci Sarah i Jana. Lubię dobre książki i interesują mnie zasady fair play w sporcie i życiu. Podziwiam ludzi o dobrych manierach. Nie znoszę pozorów i zawiści. Optymizmu i spontaniczności nauczyłam się w USA. Wiem, że życie bez problemów jest nierealne, ale sztuką jest znajdowanie kreatywnych rozwiązań.
Trudne pytania przedszkolaka:
Jaką koronę nosi królowa pszczół?
Królowa pszczół nosi koronę niewidzialną ludzkim okiem. Stanowczo też musi być to lekka korona umożliwiająca swobodne unoszenie się w powietrzu.
Dlaczego głowa jest na górze a nogi na dole?
Za ten problem odpowiedzialna jest grawitacja. Nogi są długie i zwisają, podobnie też ręce, stąd ciążą ku ziemi, a głowa lekka dobrze czuje się u góry. Stanowczo byłoby nieciekawie, gdybyśmy musieli chodzić na głowie…