International Kindergarten

academy

Academy International Dwujęzyczne Placówki Edukacyjne przystąpiły do realizacji międzynarodowego projektu International Kindergarten organizowanego przez AIESEC.

Celem tego nowatorskiego projektu jest praktyczna nauka języka angielskiego, edukacja międzykulturowa, budowanie u dzieci postaw tolerancji, wrażliwości na drugiego człowieka i świadomości różnorodności kulturowej.

Podczas kreatywnych warsztatów prowadzonych przez studentów z różnych krajów świata, odpowiednio przygotowanych do pracy z dziećmi, nasi podopieczni poznawali bogactwo kultur i zwyczajów odległych zakątków świata. Wspólna zabawa otworzyła ich zarówno na komunikację w języku angielskim (również hiszpańskim w przypadku szkoły), jak i nowe formy współpracy w grupie.

international_kindergarten_2

Projekt International Kindergarten wpisuje się w program edukacji i wychowania Academy International. Naszym celem jest oswajanie dzieci z językiem angielskim w codziennych sytuacjach przedszkolnych oraz pokazywanie im różnorodności otaczającego ich świata. Cieszymy się, że przez kilka tygodni gościliśmy  w naszych placówkach studentów, którzy pomogli nam stworzyć w nich prawdziwie międzynarodową i międzykulturową atmosferę.

Projekt International Kindergarten realizowany był przez tydzień w każdej z naszych placówek. Po zakończeniu działań Dwujęzyczne Placówki Edukacyjne Academy International otrzymały certyfikat uczestnictwa w AIESEC.

Projekt realizowany był we wszystkich placówkach Academy International:

Academy International Bielany Dwujęzyczne Przedszkole i Żłobek

Projekt zrealizowany – relacja