Say Hello to the World

academy

Say Hello to the World to międzynarodowy projekt, który łączy dzieci z przedszkoli i szkół. Poprzez wideołącze mogą zobaczyć siebie na żywo i nauczyć się pierwszych obcych zwrotów i słów. Dużo uwagi poświęca się poznawania różnych kultur, tradycji i sposobów życia. Dzieci mogą wspólnie bawić się i grać, śpiewać piosenki, poznać  środowisko, w którym żyją, poznać kuchnię danego kraju, etc.

Celem projektu jest motywowanie dzieci do nauki angielskiego przez różne ciekawe zajęcia, a także przełamywanie stereotypów, uprzedzeń i nietolerancji do cudzoziemców, osób ze specjalnymi potrzebami, czy starszych, itp. Say Hello to the World przyczynia się to do poprawy jakości życia społecznego, solidarność i większego szacunku, zwłaszcza teraz, gdy świat staje się coraz bardziej otwarty i dostępny.

Każda szkoła i przedszkole, które bierze udział w Say Hello to the World i skutecznie realizuje program otrzyma zaszczytny tytuł Tolerancyjne Przedszkole/ Tolerancyjna Szkoła, który pozwoli dzieciom, rodzicom i całemu zespołowi być bardzo dumnym. Szkoły i przedszkola pokazują przez to, że dzieci uczą się tolerancji i zrozumienia dla różnorodności we wszystkich formach.

Więcej informacji:

 sayhellototheworld.eu