Edukacja

Edukacja przez gry i zabawy!

academy

W naszych placówkach żłobkowych kładziemy duży nacisk na edukację, a że na naukę nigdy nie jest za wcześnie – pięćdziesiąt procent zdolności do uczenia rozwija się bowiem w pierwszych trzech latach – staramy się przekazać maluchom, jak najwięcej cennych treści edukacyjnych.

Nauka odbywa się poprzez zabawę, żarty, wierszyki… W pierwszych latach życia, edukacja najmłodszych odbywa się poprzez obserwację otaczającego ich świata, który pełen jest kształtów, kolorów i odgłosów… Wiemy, że w dzieciach, także tych najmłodszych drzemie ogromny potencjał. Dlatego już w grupach żłobkowych wprowadzamy zajęcia z języka angielskiego, aby osłuchały się z rytmem i melodią tego języka, nauczyły się prostych słów, co znacznie poprawi ich zdolność do jego nauki w późniejszych latach.

Odkrywamy muzyczny świat przed niemowlętami i małymi dziećmi, zanurzamy je w „kąpielach słownych”, które kształtują poprawny rozwój mowy. Wyzwalamy twórcze zachowania u dzieci, dające poczucie bezpieczeństwa i komfortu wspólnej aktywności w grupie, rozwijamy logiczne myślenie poprzez zagadki i zabawy słowne. Bawimy się, uczymy i zaspakając naturalną ciekawość świata!

Uważnie obserwujemy dzieci, które z zainteresowaniem chłoną wszystko, co je otacza i staramy się im to otoczenie przybliżyć. Zajęcia edukacyjne to ważny punkt codziennego planu dnia, na który najmłodsi z niecierpliwością czekają.