Rozwój

Wrodzony potencjał i ciekawość świata

Okres żłobkowy to czas intensywnego rozwoju małego człowieka. Tempo uczenia się nowych rzeczy oraz ciekawość świata najmłodszych nieustannie nas zdumiewają. Dlatego w Academy International dokładamy starań, aby rozwijać ten potencjał.

academy

Okres żłobkowy to czas intensywnego rozwoju małego człowieka. Tempo uczenia się nowych rzeczy oraz ciekawość świata najmłodszych nieustannie nas zdumiewają. Dlatego w Academy International dokładamy starań, aby nie zmarnować tego potencjału.

Wiek żłobkowy to przede wszystkim zdobywanie i rozwijanie samodzielności, odkrywanie zdolności i upodobań dziecka. Rodzice często dziwią się, że w krótkim czasie ich pociechy robią tak duże postępy np. w zakresie czynności samoobsługowych. To dlatego, że konsekwentnie nie wyręczamy ich w tym, co mogą już zrobić same, a raczej zachęcamy do samodzielności. Nauka samodzielnego jedzenia czy malowania farbami odbywa się na zasadzie prób i błędów, a to pociąga za sobą „efekty uboczne” – pobrudzone bluzeczki, pomalowane rączki – jest to jednak nieuniknione jeżeli chcemy, aby nasze dzieci były autonomiczne i miały poczucie własnej wartości.

Dbamy o harmonijny i wszechstronny rozwój naszych podopiecznych, uczymy ich prawidłowych relacji z rówieśnikami, a przy tym dajemy od siebie dużo ciepła i życzliwości, by budować atmosferę wzajemnego zaufania i poczucia stabilności.

Żłobek, to fantastyczny czas w rozwoju dziecka, a my mamy przywilej, w tym rozwoju uczestniczyć!