Prywatne przedszkole i żłobek na Wilanowie

Drodzy Rodzice!

Dziękuję za zainteresowanie naszą placówką. Jeśli szukacie przyjaznego, bezpiecznego i twórczego środowiska dla rozwoju Waszego dziecka jestem pewna, że Academy International Wilanów spełni Państwa oczekiwania.

academy

 

Dwujęzyczne przedszkole i żłobek, które mam przyjemność prowadzić to miejsca zaprojektowane z myślą o dzieciach – ich potrzebach, zainteresowaniach i możliwościach. Kiedy rodzice odwiedzają nasze placówki po raz pierwszy bardzo często zwracają uwagę na kolorowe sale, piękne place zabaw, mądry dobór zabawek i pomocy naukowych, ciekawy wystrój i dekoracje. Cieszę się, że to, co widać gołym okiem jest doceniane i chwalone. Jednak nasze placówki mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko wyjątkową infrastrukturę. To sprawdzone programy edukacyjne i wychowawcze są naszym prawdziwym wyróżnikiem i z nich jesteśmy najbardziej dumni.

Zadaniem współczesnej edukacji jest ułatwienie dzieciom funkcjonowania w różnorodnym językowo i kulturowo środowisku. Dlatego w placówkach Academy International wprowadziliśmy program edukacji dwujęzycznej, realizowanej w języku polskim i angielskim. Naszym celem jest rozwijanie w dzieciach kompetencji językowych oraz pobudzanie w nich ciekawości świata, pokazywanie różnorodności kulturowej i obyczajowej. Bazą naszej dwujęzycznej edukacji jest obowiązująca nas podstawa programowa MEN, realizowana w oparciu o wiodące na rynku edukacyjnym pakiety dydaktyczne. Ogromną satysfakcję daje nam także realizacja naszych oraz międzynarodowych  projektów i programów autorskich.

W bloku edukacyjnym „International Celebrations” poznajemy zwyczaje i obyczaje świąteczne różnych krajów świata. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, zatem przeniesienie się do Indii na hinduskie święto „Holi Day”, pełne zachwycających barw i smaków nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Również „Columbus Day” cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie wcielają się w rolę odkrywców nowych lądów. Ze śpiewem na ustach i radosnym krokiem udajemy się dalej…. na warsztaty kulinarne – realizowane w ramach projektu „Tastes of the World”. Hawajskie sałatki, apple pie z herbatką o piątej, słodkie sushi to tylko niektóre przykłady naszych kulinarnych eksperymentów w poznawaniu „smaków świata”.

Drodzy Państwo, pomysłów mamy wiele, wręcz nie sposób streścić ich w kilku zdaniach. Jednak punktem odniesienia naszych licznych aktywności zawsze pozostaje dziecko! Staramy się tak organizować opiekę, by nasi podopieczni nigdy się nie nudzili, z zainteresowaniem uczestniczyli w kolejnych aktywnościach, oraz miały czas na zabawę, odpoczynek i refleksję nad swoim działaniem, a oferowane im zajęcia były dostosowane do ich wieku i możliwości. Ogromna w tym zasługa całego personelu  – począwszy od nauczycieli, opiekunów i wszystkich innych wspaniałych osób, które uczestniczą w codziennym życiu przedszkolnym, dokładając starań, by nasi wychowankowie przychodzili do nas codziennie rano z uśmiechem na ustach. I to właśnie uśmiechy dzieci, których u nas nigdy nie brakuje, są najlepszą rekomendacją tej placówki!

Zapraszam serdecznie do Academy International Wilanów.

Lidia Ślesicka
dyrektor placówki