Infrastruktura i środowisko

Harmonijny rozwój dziecka – intelektualny, emocjonalny i fizyczny wymaga odpowiedniego środowiska, na które składają się troskliwy i profesjonalny personel oraz infrastruktura dostosowana do wieku i potrzeb dzieci. W Academy International dokładamy starań, aby nasze placówki były przyjazne dla dzieci, by czuły się one u nas bezpiecznie i radośnie spędzały czas z rówieśnikami. Istotnym elementem naszego twórczego środowiska jest wysoki poziom dwujęzycznej edukacji.

academy

Wychowanie traktujemy jako proces, który pozwala dziecku odkrywać otaczający go świat i określać swoje w nim miejsce. Dzięki profesjonalnemu, empatycznemu działaniu naszego zespołu na twarzach dzieci codziennie pojawia się uśmiech, w galeriach pojawia się wiele pięknych prac naszych małych artystów a dzieci zapamiętują słowa piosenek i rymowanek, wspólnie wymyślane zabawy i aktywności powodują, że czas w przedszkolu mija niepostrzeżenie, nie ma czasu na nudę a dzieci z radością przekraczają progi placówki.

dzieci bawiące się

Pozytywna komunikacja – „język żyrafy”, wspieranie i rozwijanie indywidualnych talentów dziecka, przewidywalny dla nich rytm dnia, aktywna współpraca z rodzicami, to elementy, które budują wspaniała atmosferę naszych placówek. Ich niewątpliwym atutem jest też międzynarodowe środowisko. W prywatnym przedszkolu na Żoliborzu Academy International dzieci nie tylko mają codzienny kontakt z językiem angielskim, ale dowiadują się też, że świat jest różnorodny, a ludzie różnią się między sobą sposobem życia, pracy, przekonaniami i wyglądem. Dzięki temu lepiej rozumieją i łatwiej akceptują otaczający ich świat.

pokój zabaw

Wyjątkowa Infrastruktura

Elementem budowania środowiska przyjaznego dzieciom jest nasza wyjątkowa infrastruktura – uwielbiane przez dzieci wewnętrzne sale zabaw, które pozwalają na aktywność fizyczną niezależnie od pogody, zewnętrzne place zabaw, pozwalające cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu, przestronne kolorowe sale dydaktyczne, pełne światła i pozytywnej energii. Każdego roku dzieci mają do dyspozycji inną salę, której wystrój – stoliki, krzesełka, meble i zabawki – rosną razem z nimi. Dzięki temu, każdy nowy rok szkolny w Academy International to nowa przygoda w nowym otoczeniu. Dbając o estetyczne, funkcjonalne wyposażenie nie zapominamy o rzeczy podstawowej, czyli o bezpieczeństwie naszych podopiecznych.

wnętrze przedszkola

Wszystkie nasze placówki spełniają Europejskie wymagane normy sanitarne i przeciwpożarowe, a wyposażenie atesty, potwierdzające bezpieczeństwo ich stosowania dla dzieci.