Relacja

International Kindergarten w Academy International Żoliborz Dwujęzycznym Przedszkolu i Żłobku.

academy

W Academy International Żoliborz – w ramach międzynarodowego projektu International Kindergarten – gościliśmy dwie studentki: Jovane Radinović z Montenegro oraz Clarę Carvalho z Brazylii, które prowadziły zajęcia z przedszkolakami. Prezentowały kulturę swoich krajów i opowiadały o ich zwyczajach.

Jovana Radinović – Montenegro

During our very first class with Jovana, children watched a video about Montenegro. They could admire landscapes which were just breathtaking. Because Montenegro is a country with endless nature, Jovana tried to explain how important is it to save our planet. What’s more, Jovana showed us some national costumes and sang national anthem. Finally, preschoolers could observe traditional dance. How nice!

relacja_zoliborz_IK_2

Clara Carvalho – Sweet as Brasil

Have you ever been to Brasil? We haven’t, but thanks to Clara children could feel like being in this special country. Clara prepared a presentation, in which preschoolers had a chance to see how Clara’s family look like, how nice is her neighborhood and what is her favorite place in Rio de Janeiro. But, the most pleasurable time children spent eating … sweets. Clara brought her favorite candies just for our preschoolers. So delicious!

relacja_zoliborz_IK_3

Maluszki odkrywają świat

Bardzo dużą radość naszym najmłodszym dzieciom sprawiła wizyta naszych gości. Dziewczyny śpiewały piosenki i recytowały wiersze w języku angielskim. Codziennie z wielką chęcią uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego. Podczas tygodnia spędzonego w naszym przedszkolu organizowały zabawy ruchowo – muzyczne, które spotkały się z wielkim entuzjazmem naszych Tropicieli. Taniec narodowy to jeden z elementów, który zaprezentowały dzieciom podczas tego krótkiego, ale jakże wspaniałego pobytu w naszym przedszkolu.

relacja_zoliborz_IK_4

Szacunek do flagi

Zapoznanie dzieci z kulturą i tradycjami swojego kraju, to jeden z głównych elementów pobytu Clary i Jovany w naszym przedszkolu. W grupie Zdobywców dziewczęta zorganizowały dzień flagi narodowej. Przedszkolakom zostały ukazane dwie prezentacje multimedialne, zawierające słynne miejsca, zabytki, typowe zwyczaje i obrzędy, a także dziedzictwo naturalne. Oglądając prezentacje dzieci miały mnóstwo pytań. Główną atrakcją tego dnia była praca plastyczna, która od razu trafiła do naszej galerii.

Fajna sprawa, międzynarodowa zabawa!

Jednym z ulubionych przez nasze dzieci momentów w przedszkolu jest swobodna zabawa. Nasze przedszkolaki z ogromną chęcią pokazały gościom, w jaką grę lubią bawić się najbardziej. Wystarczyła chwila by, Jovana i Clara nauczyły się zasad i przyłączyły się do wspólnej zabawy. Następnie pokazały nam swoje ulubione gry, udowadniając, że mimo bariery językowej można świetnie się bawić. Wszyscy doskonale się bawili poznając nowe i interesujące zabawy z Brazylii i Montenegro.

relacja_zoliborz_IK_5

Tydzień wspaniałych, międzynarodowych spotkań, zabaw i nauki minął szybko! Zarówno dzieci jak i Jovana oraz Clara wiele się od siebie nauczyli. Dzieci nie odstępowały naszych praktykantów na krok, zadawały pytania, uczyły się słów w obcych dla siebie językach. Z wielkim zainteresowaniem słuchały o zwyczajach panujących w Brazylii i Montenegro, poznawały narodowe tańce, sztukę i popularne w tych krajach zabawy. Z żalem pożegnaliśmy naszych gości, bo zżyliśmy się z nimi i zaprzyjaźniliśmy. To był niezwykły czas, który minął szybko i pozostawił niezatarte wspomnienia w pamięci dzieci.