International Kindergarten

International Kindergarten!

academy

Academy International Dwujęzyczne Placówki Edukacyjne przystąpiły do realizacji międzynarodowego projektu International Kindergarten organizowanego przez AIESEC.

Celem tego nowatorskiego projektu jest praktyczna nauka języka angielskiego, edukacja międzykulturowa, budowanie u dzieci postaw tolerancji, wrażliwości na drugiego człowieka i świadomości różnorodności kulturowej.

Podczas kreatywnych warsztatów prowadzonych przez studentów z różnych krajów świata, odpowiednio przygotowanych do pracy z dziećmi, nasi podopieczni poznawali bogactwo kultur i zwyczajów odległych zakątków świata. Wspólna zabawa otworzyła ich zarówno na komunikację w języku angielskim (również hiszpańskim w przypadku szkoły), jak i nowe formy współpracy w grupie.

international_kindergarten_2

Projekt International Kindergarten wpisuje się w program edukacji i wychowania Academy International. Naszym celem jest oswajanie dzieci z językiem angielskim w codziennych sytuacjach przedszkolnych oraz pokazywanie im różnorodności otaczającego ich świata. Cieszymy się, że przez kilka tygodni gościliśmy  w naszych placówkach studentów, którzy pomogli nam stworzyć w nich prawdziwie międzynarodową i międzykulturową atmosferę.

Projekt International Kindergarten realizowany był przez tydzień w każdej z naszych placówek. Po zakończeniu działań Dwujęzyczne Placówki Edukacyjne Academy International otrzymały certyfikat uczestnictwa w AIESEC.

Projekt realizowany był we wszystkich placówkach Academy International:

Academy International Żoliborz Dwujęzyczne Przedszkole i Żłobek

Projekt zrealizowany – relacja