Logiczne myślenie

Dlaczego – pytanie, które kochamy!

Umiejętność logicznego myślenia to ogromny kapitał na dorosłe życia, który zaczyna się tworzyć już we wczesnym dzieciństwie. Dlatego naszym priorytetem jest pobudzanie naturalnej ciekawości dzieci, zachęcamy ich do stawiania pytań, do szukania rozwiązań różnych problemów, oczywiście na miarę ich możliwości i zainteresowań.

academy

Innowacyjny program nauki logicznego myślenia Mądra główka – łamigłówka, autorstwa Academy International rozwija kreatywność i zdolność właściwego wnioskowania, umożliwia rozwiązywanie problemu samodzielnie i w grupie, daje szansę na pokonywanie barier i trudnych sytuacji. Na tych zajęciach dzieci mogą znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań, nie tylko z codziennego życia, ale też z zakresu matematyki i nauk ścisłych.

Wspaniale jest rozbudzać w dzieciach głód wiedzy. Tak pobudzona ciekawość skutkuje coraz bardziej intensywnym rozwojem. Widzimy to w naszych wychowankach, którzy z upodobaniem ćwiczą „giętkość” swojego umysłu rozwiązując zagadki, gry logiczne oraz kompetencje matematyczne Odkrywcy szczególnie upodobali sobie rebusy, które chcieliby nieustannie rozszyfrowywać. Badacze i Podróżnicy namiętnie grają w warcaby, a Zdobywcy strategicznie rozgrywają posunięcia szachowe.

logiczne_p_2

Choć wydawać by się mogło, że dzieci w wieku przedszkolnym nie zrozumieją zagadnień abstrakcyjnych, w praktyce okazuje się, że są nimi bardzo zainteresowane. Nasi podopieczni z wielką radością i niecierpliwością wyruszają w arcyciekawą podróż do świata wiedzy. Ta fascynująca przygoda z nauką biegnie tropem eksperymentów i doświadczeń, które odpowiadają na wiele nurtujących je pytań, a przeprowadzane badania rozbudzają ciekawość świata i sprawiają, że chce się wiedzieć więcej.

logiczne_p_3

Chętnie słuchamy pytań dzieci, chętnie też je im zadajemy. Wszystko po to, by nie bały się one samodzielnie myśleć, wyrażać swojego zdania, wspólnie poszukiwać odpowiedzi na nurtujące je pytania. Staramy się, aby nasi podopieczni zrozumieli, że mają prawo do własnego zdania, ale też by potrafili bronić swoich poglądów. Stąd w Academy International pytanie „dlaczego” równie często pada z ust dzieci, jak i nauczycieli – „dlaczego tak myślisz”.

Jesteśmy dumni z tego, że nasi podopiecznych od najmłodszych lat uczą się myśleć logicznie i z radością obserwujemy, jak metody te pozytywnie pływają na ich całościowy rozwój. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do przedszkola na Żoliborzu.