DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK

Podróżnicy

Jak to jest zrobione? Czy dinozaury istniały naprawdę?

Katarzyna Lis – wychowawca anglojęzyczny

Będąc nauczycielem języka angielskiego łączę swoje kwalifikacje uzyskane na studiach logopedycznych (Logopedia z audiologią, UMCS, Lublin) oraz te zdobyte dzięki certyfikatom językowym (CAE, FCE).W pracy jestem wymagająca, dzięki czemu już na tak wczesnym etapie rozwoju językowego dzieci widzę zadowalające efekty. Poza przedszkolem spędzam czas na czytaniu książek i spacerach z psem.

Trudne pytania przedszkolaka
Gdzie mieszkają teraz dinozaury?
Dinozaury mieszkają teraz pod wodą oceanów. Musiały się przystosować do nowych, wodnych warunków, ponieważ na ziemi zamieszkało zbyt dużo ludzi i zabrakło dla nich miejsca (a przecież są ogromne!). Teraz mają pod wodą swój własny dinozaurowy świat!

Anna Marzec – wychowawca polskojęzyczny

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach Pedagogika Ogólna oraz Edukacja Początkowa. Bycie wychowawcą grupy sprawia, że w swojej pracy mogę łączyć dwie bardzo ważne dla mnie rzeczy: edukację i podróżowanie. W moim wyobrażeniu obydwa te elementy są ze sobą ściśle związane, są sposobem na poznawanie siebie i zdobywanie świata. W opiece nad dziećmi koncentruję się głównie na umożliwieniu im samodzielnego doświadczania i przeżywania, dzięki temu łatwo zapamiętują to czego się uczą. Prywatnie cechuje mnie ogromna pogoda ducha oraz niewyczerpana kreatywność w pracy z dziećmi. Jestem wielką pasjonatką życia . Moim największym osiągnieciem jest moja rodzina.

Trudne pytania przedszkolaka
Dlaczego ludzie mają różny kolory?
Bo gdyby tak nie było świat nie byłby już taki kolorowy… a tak poważnie to skóra człowieka ma różne funkcje. Jedną z nich jest przystosowanie. To dzięki niej możemy żyć we wszystkich zakątkach ziemi, bo ona w cudowny sposób potrafi się przystosować do każdego klimatu, każdych warunków. Przyjmuje wtedy różny koloryt skóry. Żeby nas chronić. Najważniejsze w tym wszystkich jest jednak to, że pod każdym z tych różnych odcieni kryje się człowiek, tak samo ważny.