DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK

Tropiciele

Tropimy i rozwiązujemy zagadki!

Ewelina Czarnecka – położna, opiekun prowadzący w najmłodszej grupie wiekowej

Jestem położną dyplomowaną, absolwentką studiów II stopnia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Swoje doświadczenia w pracy z małymi dziećmi rozpoczęłam już na studiach, odbywając liczne praktyki m.in. w szpitalu dziecięcym. Poznałam tam słowo „empatia” i dowiedziałam się, jak wielkie znaczenie ma rozumienie potrzeb dziecka. Moją pasją są dzieci! Razem z maluchami uwielbiam węszyć, tropić i rozwiązywać zagadki! Wszystko co nowe jest intrygujące, a patrzenie, jak maleństwa każdego dnia są na tropie nowości to istna radość!

Uśmiech malucha
Każde zajęcia z języka angielskiego rozpoczynają się uroczystym powitaniem. Jak wiadomo ciągłe powtarzanie utrwala nowe umiejętności i dostarcza wielu skojarzeń. Anglojęzyczna ciocia zawsze witała dzieci słowem „hello”. Któregoś dnia Alicja widząc, że ciocia wchodzi do sali, uprzedziła ją mówiąc: – Hello Kitty.
Od tamtego momentu ciocia dostała nowe imię, a dziewczynka zawsze tak właśnie ją nazywa.

Anna Sapieja – opiekunka dziecięca

Ponad dwuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi pozwoliło mi osiągnąć potrzebne kwalifikacje do tego zawodu. W pracy z najmłodszymi koncentruję się na takich cechach jak: odpowiedzialność, ciepło, troskliwość i bezpieczeństwo. Znam wiele sposobów na pokonywanie nudy, usprawniam rozwój dzieci proponując im szereg różnych aktywności. Moją pasją jest dekoracja wnętrz. Realizuję ja również w przedszkolu… a to sprawia, że nasza sala ma w sobie dużo cech domowego ciepła.

Uśmiech malucha
Jeden z chłopców uwielbia adorację, gdy tylko wyczuje, że nie jest w centrum zainteresowania zaczyna „zaczepiać” wzrokiem, uśmiechać się i… robi wszystko, aby zwrócić na niego uwagę. W takich chwilach próbuje być poważny. Jednocześnie kąciki jego ust drgają, by złożyć się w przepiękny uśmiech. W momencie, gdy już wie, że nie zachowa powagi, wybucha nieopanowanym śmiechem.

Małgorzata Jaśkowska – opiekunka dziecięca

Kończę studia o kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Jestem osobą spontaniczną i energiczną. Wolny czas spędzam jeżdżąc na rowerze i wycieczkach. Lubię czytać książki, oglądać filmy, słuchać muzyki i spotkać się z przyjaciółmi. Moje zainteresowania, wiedzę i umiejętności wykorzystuję w pracy z dziećmi. Systematycznie doskonalę swoje kwalifikacje zawodowe. Praca z dzieckiem nie zawsze jest łatwa, ale daje mi ogromną satysfakcję.

Uśmiech malucha
Maciuś podczas zabawy gubi but. Chce być samodzielny, wiec siada i próbuje go założyć. Na pomoc przychodzi mu Franek. Siada obok Maćka mocuje się z butem przez kilka chwil, po chwili determinacja go opuszcza i ściąga koledze drugiego buta. Skoro nie można założyć lepiej zdjąć drugiego buta!