„Say hello to the world”

Academy International wdraża w swoich placówkach międzynarodowy projekt „Say Hello to the World”.

Academy International, w ramach prowadzenia dwujęzycznego systemu nauczania, wdraża w swoich placówkach także międzynarodowy projekt „Say Hello to the World”. Na czym on polega? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Międzynarodowa komunikacja

Realizacja projektu oparta jest o współpracę z zagranicznymi placówkami edukacyjnymi w różnych częściach świata. Za pomocą środków komunikacji internetowej przeprowadzane są telekonferencje wspierane obrazem z kamer internetowych. Podczas rozmów, nasi podopieczni mają możliwość komunikacji z obcojęzycznymi rówieśnikami oraz praktycznego wykorzystania języka angielskiego.

Te audiowizualne „spotkania” są niezwykłą i ciekawą przygodą, ale także lekcją dla obu stron. Dzieci wymieniają się wiedzą na temat kraju swojego pochodzenia, dzielą się ciekawostkami dotyczącymi historii i tradycji. Opowiadają o swojej rodzinie, regionalnej kuchni czy pogodzie. Dzieci zadają sobie wzajemnie pytania, śpiewają piosenki w ojczystych językach, ale także wspólnie, w języku angielskim.

Jedną z niewątpliwych korzyści, płynącą z realizacji projektu „Say Hello to the World” jest możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań technologicznych, umożliwiających komunikację nawet z osobami przebywającymi wiele kilometrów od nas. Kolejną jest także zdobywanie przez dzieci niezastąpionych doświadczeń. Możliwość praktycznego wykorzystania języka angielskiego w rozmowach z obcokrajowcami, daje możliwość poznania użytkowej wartości tego języka w odniesieniu do różnych akcentów. Kontakt z nowo poznanymi osobami i konieczność komunikacji w języku obcym, dodatkowo przełamuje bariery, minimalizuje stres oraz wzmacnia u dzieci poczucie odwagi.