Hiszpański

Pierwszy kontakt z nauką w szkole jest bardzo ważny dla każdego dziecka. To etap, w którym nie tylko zdobywa podstawowe umiejętności umysłowe, wśród nich czytanie, pisanie czy liczenie, ale również uczy się m.in. samodzielności, współpracy, rozwija swoją kreatywność i logiczne myślenie.

academy

Nauka języka hiszpańskiego, jako obcego, przybliżanie dziecku świata, który je otacza, wzbudza jego zainteresowanie i zwiększa chęć jego głębszego poznania. To część klocków wieży, do której można porównać edukację szkolną w Academy International Karolkowa 49. Każdy element, w różnym kolorze, a nawet kształcie, w dobrym połączeniu z pozostałymi tworzy solidną konstrukcję, co jakiś czas wyższą o jedną kondygnację. Im wyższa wieża, tym szerszy ukazuje się horyzont. A przecież skoro świat jest tak ogromny, to dlaczego by nie zacząć odkrywać go już od najmłodszych lat i z różnych jego stron?

Zajęcia językowe to coś więcej niż nauka słówek i gramatyki. Można by rzec, że to tylko narzędzia potrzebne do stworzenia bardziej złożonego dzieła. Nauka języka kryje w sobie dodatkowe walory, a język hiszpański ma ich cały wachlarz. Niezwykle szybkie i łatwe pokonanie bariery językowej i nabycie śmiałości w posługiwaniu się obcym językiem w dalszej perspektywie ułatwia komunikację z ludźmi o innych narodowościach, a także uwrażliwia na cel jakim jest porozumienie się z drugim człowiekiem. Znajomość kultury, będącej nieodłącznym elementem obcowania z językiem, zwiększa zakres postrzegania świata i jednocześnie jest zalążkiem budowania tolerancji i otwartości na odmienne zwyczaje, zachowania i tradycje. Korzyści, jakie płyną są więc natychmiastowe, ale także długotrwałe.

hiszpanski_pi_2

Forma nauki języka hiszpańskiego jest dostosowana do wieku i poziomu edukacyjnego dziecka. Jej strategia oparta jest na zachęceniu do posługiwania się językiem hiszpańskim oraz stopniowym i różnorodnym zwiększaniu zakresu zdobywanej wiedzy i umiejętności w kolejnych etapach nauki. Dzięki temu solidnie „wybudowana wieża” będzie służyć przez długi czas.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

  • Ponad 345 milionów ludzi na świecie posługuje się hiszpańskim.
  • To czwarty – po chińskim, angielskim i hindi – pod względem liczby posługujących się nim ludzi na świecie.
  • Hiszpański jest językiem urzędowym w 21 państwach.
  • W języku hiszpańskim wydawane jest ok. 960 gazet.
  • 254 kanałów telewizyjnych nadaje w języku hiszpańskim.
  • Po hiszpańsku mówią dziennikarze w 480 stacji radiowych.
  • Dzięki znajomości języka hiszpańskiego, w oryginale, można przeczytać m.in. książki Cervantesa, Isabel Allende, Vargasa Llosa, García Márqueza czy Julio Cortazara.

Znajomość hiszpańskiego pozwala lepiej poznać kulturę, mentalność i zwyczaje mieszkańców krajów hiszpańskojęzycznych.