Rozwijamy zdolności

W Academy International Karolkowa 49 uczniowie mogą rozwijać wszechstronnie swoje umiejętności . Oferujemy szereg zajęć dodatkowych, które odbywają się przed lekcjami lub po ich zakończeniu.

Nauka gry na pianinie

Muzyka jest bez wątpienia jednym z elementów komunikacji międzyludzkiej. Za jej sprawą możemy wyrażać emocje i uczucia. Udowodniono, że muzyka od najmłodszych lat pobudza mózg i poprawia pamięć. Regularna gra na instrumencie może zmienić rozmiar i wydajność naszego mózgu, dzięki czemu poprawią się zdolności poznawcze oraz wzrośnie iloraz inteligencji. Liczenie nut i zmiany rytmiczne wpływają na wzrost zdolności matematycznych. Jeśli natomiast przyjrzeć się samej teorii muzyki, można dojść do wniosku, że aż kipi ona od matematycznych aspektów.

Nasi uczniowie, dzięki lekcjom nauki gry na pianinie, będą potrafili nie tylko obcować z muzyką ale także posiądą praktyczne umiejętności grania na instrumencie.

Mając na uwadze zalety nauki gry na instrumencie i zainteresowanie edukacją muzyczną naszych uczniów, przygotowaliśmy dla nich zajęcia gry na pianinie:

 • I etap – poznanie podstaw związanych z grą na instrumencie przez ćwiczenia, gamy i pasaże,
 • II etap – nauka zapisu nutowego,
 • III etap – nauka gry prostych utworów,
 • IV etap – nauka gry bardziej złożonych utworów.

Nauka gry na skrzypcach

nauka_gry_na_skrzypcach

Gra na skrzypcach jest jedną z najbardziej skomplikowanych czynności wykonywanych przy pomocy rąk jaką wymyśliła ludzkość. Porównajmy to z pracą chirurga – powszechnie uważaną za wyjątkowo skomplikowaną. Wymaga ona ogromnej precyzji, tzw. pewnej ręki, doświadczenia i oczywiście stuprocentowej wiedzy z zakresu medycyny. Jednak pod względem manualnym daleko jej do gry na skrzypcach. Co z tego faktu wynika w praktyce? Otóż to, że nauka gry na skrzypcach jest jednym z najlepszych sposobów doskonalenia umysłu!

Stopień skomplikowania gry na skrzypcach sprawia, że umysł – aby nad tą czynnością zapanować – musi pracować na najwyższych obrotach. Konsekwencją tego jest oczywiście szybki wzrost jego sprawności. Ponadto zwiększa się koncentracja uwagi, ćwiczy pamięć i koordynacja ruchowa. Dodatkowa korzyść to… poprawa kondycji fizycznej. Wbrew pozorom gra na instrumencie naprawdę tego wymaga.

Nauka gry na skrzypach pozytywnie wpływa na:

 • procesy emocjonalne i poznawcze,
 • rozwój inteligencji,
 • koncentracji,
 • siły charakteru,
 • łatwiejsze przyswajane wiedzy.

Etapy nauki:

 • I etap – poznanie podstaw związanych z grą na instrumencie,
 • II etap – nauka zapisu nutowego,
 • III etap – nauka gry prostych utworów,
 • IV etap – nauka gry trudnych utworów.

Karate

Szkoła, Warszawa, Bielany, Zespół Szkół Niepublicznych Karolkowa 49 fot. Piotr Kubic/www.kubic.info
Szkoła, Warszawa, Bielany, Zespół Szkół Niepublicznych Karolkowa 49
fot. Piotr Kubic/www.kubic.info

Karate jest obecnie jednym z najpopularniejszych sportów, poprawiających samodyscyplinę i konsekwencję w dążeniu do celu.

Uczestnictwo w treningach karate sprzyja:

 • kontrolowaniu emocji,
 • poprawie koncentracji,
 • podnosi samoocenę,
 • pogodzie ducha w życiu codziennym.

Treningi karate to doskonałe narzędzie do korygowania wad postawy, co ma olbrzymie znaczenie dla zdrowia dzieci. Bloki, kopnięcia czy uderzenia można traktować jako elementy gimnastyki, które wspaniale poprawiają wady klatki piersiowej, kręgosłupa czy kończyn dolnych, a układy tzw. kata służą do poprawy koordynacji ruchowej i bardzo dobrze rozwijają pamięć. Zajęcia poprawiają sprawność ruchową i kondycję oraz kształtują podstawowe zdolności motoryczne – siłę, szybkość, gibkość, wytrzymałość, skoczność. Ćwiczenia karate powodują równomierny rozwój całego ciała, a nie tylko poszczególnych jego części, jak to ma miejsce w innych dyscyplinach sportu. Całe ciało rozwija się harmonijnie.

Trening karate jest poświęcony, oprócz nauki różnorodnych technik, przede wszystkim opanowaniu samokontroli, umiejętności przewidywania cudzych zachowań i ćwiczeniu koncentracji. Przyczynia się do wszechstronnego rozwoju osobowości i zdolności poznawczych.

Aspekt wychowawczy obejmuje kształtowanie wytrwałości, dyscypliny, opanowania i szacunku. Poprawie ulegają przy tym umiejętności koncentracji, a co za tym idzie ‒ wyniki edukacyjne. Karate daje też możliwość rozładowania negatywnych emocji. Treningi obniżają więc poziom stresu, związany z życiem szkolnym i rówieśniczym. Dodatkowym plusem jest większa integracja w grupie, a także rozwijanie kompetencji społecznych. Jest to sport indywidualny, który dodatkowo realizuje potrzebę przynależności. Karate przyczynia się do wszechstronnego rozwoju osobowości i zdolności poznawczych.

Szachy

Szkoła, Warszawa, Bielany, Zespół Szkół Niepublicznych Karolkowa 49 fot. Piotr Kubic/www.kubic.info
Szkoła, Warszawa, Bielany, Zespół Szkół Niepublicznych Karolkowa 49
fot. Piotr Kubic/www.kubic.info

Oprócz zajęć obowiązkowych przygotowaliśmy też zajęcia dodatkowe dla miłośników szachów.

Wychowawcze wartości szachów – wynikają ze struktury samej gry, której intelektualne i sportowe elementy mają pozytywny wpływ na charakter i umysł.

Planowanie kilku ruchów, przewidywanie konsekwencji swoich decyzji, próby odkrycia ruchów przeciwnika – to sytuacje, które z pewnością będzie można wykorzystać do oceny otaczającej rzeczywistości. Udział w rozgrywkach turniejowych i meczowych wymaga ponadto odporności psychicznej – nie załamywanie się przy przegranej lub popełnionym błędzie – oraz czysto sportowego traktowania gry, tego co określa się jako „fair play”.

Więcej na temat profesjonalnych zajęć z gry w szachy znajdą Państwo w zakładce „Uniwersytet szachowy”.

Zajęcia plastyczne

Szkoła, Warszawa, Bielany, Zespół Szkół Niepublicznych Karolkowa 49 fot. Piotr Kubic/www.kubic.info
Szkoła, Warszawa, Bielany, Zespół Szkół Niepublicznych Karolkowa 49
fot. Piotr Kubic/www.kubic.info

Zajęcia plastyczne pozwalają na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki różnorodności materiałów plastycznych dziecko może stymulować swoje zdolności twórcze, rozwija fantazję, poprawia myślenie, poszukuje nowych rozwiązań i skojarzeń. Dodatkowo dzieci podnoszą swoją sprawność motoryczną i wrażliwość artystyczną.  Ponadto plastyka kształci wyobraźnię, zdolność myślenia i zaspokajają potrzebę aktywności. Uczniowie mają możliwość poznania wielu technik plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, papieroplastyka.

Dzięki tym zajęciom dzieci uczą się:

 • rozwijać zdolności manualne – projektując, a następnie wykonując własne modele prac,
 • planować i realizować zadania,
 • kreatywności,
 • koncentracji
 • szanowania innych wytworów artystycznych,
 • dostrzegać w otaczającym świecie brył, barw, światłocieni.

Warsztaty plastyczne prowadzi magister sztuk plastycznych po Akademii Sztuki.

Warsztaty taneczne

warsztaty_taneczne

Regularne zajęcia tańca są doskonałą formą aktywności fizycznej. Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia się jego kondycja, giętkość ciała i koordynacja ruchowa. Osoby trenujące nie garbią się. Aktywność fizyczna staje się nawykiem, który towarzyszy także w dorosłym życiu. Dzięki temu taniec zapobiega otyłości u dzieci i problemom zdrowotnym z nią związanym.

Podczas zajęć tanecznych zawiązują się trwalsze relacje pomiędzy dziećmi, rodzą się przyjaźnie – wpływa to pozytywnie na zdolności interpersonalne, a także otwiera na kontakty z ludźmi tych bardziej nieśmiałych. Kontakt z muzyką także pozytywnie wpływa na psychikę młodego człowieka. Uważa się także, że taniec i muzyka sprawiają, że dziecko rozwija kreatywność, a także pozytywnie reaguje na sztukę, także w innych jej odmianach. Nauka tańca ćwiczy także pamięć motoryczną.

Każda aktywność fizyczna dzieci uczy je wytrwałości i regularności. Treningi pokazują, że aby coś osiągnąć, potrzeba wysiłku. Osiąganie swoich celów jak opanowanie nowych kroków, pochwała ze strony trenera, udane występy publiczne podnoszą samoocenę młodego człowieka. Taniec uczy też jak odnosić sukcesy i jak radzić sobie z porażkami. Na zajęciach tanecznych uczniowie poznają podstawowe kroki, zasady zachowania się na parkiecie tanecznym i poza nim.

Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijają:

 • koordynację ruchową,
 • cechy motoryczne, takie jak zwinność, szybkość oraz wytrzymałość,
 • płynność i estetykę ruchów.

Dodatkowo taniec uczy koncentracji, samodyscypliny oraz pomaga osiągnąć harmonię.

Korektywa

Szkoła, Warszawa, Bielany, Zespół Szkół Niepublicznych Karolkowa 49 fot. Piotr Kubic/www.kubic.info
Szkoła, Warszawa, Bielany, Zespół Szkół Niepublicznych Karolkowa 49
fot. Piotr Kubic/www.kubic.info

Na zajęciach korekcyjnych wypracowujemy prawidłową postawę ciała oraz wzmacniamy mięśnie kręgosłupa. Dbamy tym samym o prawidłowa postawę naszych uczniów i wydolność ich rozwijających się organizmów.

W okresie intensywnego wzrostu, ćwiczenia korekcyjne zapewniają:

 • prawidłowe warunki rozwoju psychoruchowego, gwarantujące w przyszłości dobrą sylwetkę,
 • prawidłową postawę,
 • zadowalającą wydolność organizmu.

Dzięki tym zajęciom dbamy o prawidłowy rozwój psychoruchowy dzieci, możemy uniknąć też lub ograniczyć do minimum dolegliwości typowe dla wieku dojrzałego.

Zajęcia Logopedyczne

zajecia_logopedyczne

Dbając o prawidłowy rozwój uczniów Academy International, oferujemy im zajęcia z logopedii.

Na warsztatach z logopedii:

 • kształtuje się prawidłową wymowę poszczególnych głosek i wyrazów,
 • uczeń pracuje nad zniwelowaniem wad wymowy i bardzo dobrze się bawi!

Aspekty psychologiczne logopedii

Dzięki zajęciom można zapobiec i nauczyć dzieci radzenia sobie z ujemnym wpływem wad wymowy na kontakty interpersonalne oraz kształtować osobowość. Uczniowie będą bardziej śmiali w kontaktach z rówieśnikami i otoczeniem oraz podczas wystąpień publicznych.