Uniwersytet szachowy

W Academy International doceniamy pozytywne aspekty jakie niesie za sobą gra w szachy. Dlatego wszyscy uczniowie uczęszczają na zajęcia w ramach obowiązkowego programu rozszerzonego. Istnieje też możliwość rozwijania umiejętności szachowych w szerszym zakresie, na zajęciach dodatkowych.

academy

Szachy to potężny bodziec rozwoju żądzy wiedzy. Już pierwsze doświadczenie walki na planszy pokazuje początkującemu szachiście, że mógłby on uniknąć wielu błędów, a nawet przegrania partii, gdyby zapoznał się z wcześniej opracowanymi i znanymi teoretycznymi nowinkami i regułami. Tak początkowo powstaje chęć  poznania elementów nowych kombinacji i pułapek, która następnie przeradza się w potrzebę dogłębnego studiowania teorii szachów.

Istocie szachów absolutnie nie odpowiadają przypadkowe posunięcia: za każdy nieprzemyślany ruch szachista może ponieść karę w postaci straty dobrej pozycji swoich figur i przegrania partii.

Dlatego w Academy International stworzyliśmy Uniwersytet Szachowy. Uczniowie  poznają  tu pasjonujący świat partii pod czujnym okiem wybitnego szkoleniowca szachowego  – Piotra Kaczorowskiego.

Szachy to nie tylko nauka, to także zajmująca rozrywka, która sprzyja samodyscyplinie i kreatywności!