DWUJĘZYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Wyżywienie

Smacznego!

Zdrowe, pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb dziecka posiłki to warunek konieczny nie tylko jego dobrego samopoczucie, ale i rozwoju. Dlatego szkolne menu ma dla nas tak duże znaczenie.

W karcie dań Academy International na stałe goszczą tylko te posiłki, które przeszły pozytywny test w naszych jednostkach, czyli takie, które z radością znikają z talerzy dzieci. Smak to pierwsze kryterium naszych posiłków, ale nie jedyne. Nasze jadłospisy są zbilansowane a porcje dań dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Manu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych, zmienia się w ciągu roku, co pozwala dzieciom na poznawanie coraz to nowych smaków oraz korzystanie z bogactw sezonowych owoców i warzyw.

Posiłki konsultowane są z dietetykami, oni także czuwają nad jadłospisami dietetycznymi.

Uczniowie mają do wyboru kilka propozycji kanapkowych na śniadanie i podwieczorek, dwa drugie dania do wyboru na obiad oraz zupę.

Żywienie w Academy International obejmuje 4 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek I i podwieczorek II oraz przekąski owocowo-warzywne w ramach drugiego śniadania.