Wybieramy przedszkole

Obowiązek przedszkolny w Polsce rozpoczyna się dla dzieci w wieku 5 lat.

Obowiązek przedszkolny w Polsce rozpoczyna się dla dzieci w wieku 5 lat. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy należy czekać do tego czasu z wysłaniem dziecka do przedszkola? W końcu i wcześniej rozpocznie przebywanie w towarzystwie innych dzieci, tym szybciej nauczy się wielu wartościowych dla niego umiejętności, które znacznie ułatwią mu adaptację w nowych miejscach w późniejszym okresie życia.

Wiek przedszkolny dziecka

W wielu przedszkolach przyjmowane są dzieci już od ukończenia 2,5 roku życia. Badania rozwoju dzieci na tym etapie wykazały, że dzieci są gotowe, aby zacząć wprowadzać systematykę i obowiązkowość do ich codzienności i co ważniejsze, doskonale sobie z tym radzą.

Naturalnie wiek, w którym dziecko po raz pierwszy pójdzie do przedszkola, zależy od rodziców. Warto podczas zapisów do przedszkola mieć jednak na uwadze, że dzieci rozwijają się lepiej i łatwiej przyswajają nowe umiejętności, gdy mają szansę przebywać w towarzystwie swoich rówieśników. Praca w grupie jest doskonałym ćwiczeniem rozwojowym, wpierającym miękkie cechy rozwijającej się emocjonalności malucha.

Profil przedszkola

Jeżeli zależy nam, aby program dydaktyczny w przedszkolu był zróżnicowany, ale jednocześnie doskonale przemyślany, powinniśmy rozważyć placówkę o sprecyzowanym profilu. Takim właśnie profilem charakteryzują się warszawskie dwujęzyczne przedszkola Academy International. Realizujemy program w oparciu o system Daltoński. Już od grup żłobkowych rozpoczynamy pokazywanie dzieciom na czym polega samodzielność czy systematyczność. Nie zapominamy jednak o zabawie. Nauka przez zabawę jest doskonałą metodą przyswajania wiedzy przez najmłodszych.

Kontynuacja nauki w tej samej placówce

Decydując się na wybór odpowiedniego przedszkola dobrze mieć na uwadze, czy po zakończeniu tego okresu będzie możliwość kontynuowania nauki w ramach tej samej placówki. Idealnym rozwiązaniem jest, jeśli dziecko zaczyna naukę już na etapie żłobka, a kończy wraz z zakończeniem szkoły podstawowej i gdy całość edukacji prowadzona jest w oparciu o ten sam program wychowawczo-dydaktyczny.

W dwujęzycznych placówkach AI całość edukacji prowadzimy na zasadach programu Daltońskiego. Dostosowujemy go naturalnie do wieku i możliwości naszych podopiecznych. Niemniej program Daltoński towarzyszy nam począwszy od grup żłobkowych, na szkole podstawowej do klasy 8 kończąc.