Wybieramy żłobek

Moment, w którym decydujemy się o wysłaniu dziecka do żłobka bywa bardzo trudny dla rodziców.

Czas, w którym po pojawieniu się nowego potomka spędzaliśmy z nim w domu, był czasem wyjątkowo intensywnym dla obu stron zwłaszcza, w kwestii budowania wzajemnej więzi. Dlatego decydując się na posłanie dziecka do żłobka, chcemy wybrać dla niego takie miejsce, w którym otrzyma taką opiekę, jaką sami zapewnilibyśmy mu w domu.

Co jest ważne podczas wybierania żłobka?

Przede wszystkim czas, w którym decydujemy się na wysłanie dziecka do żłobka powinien być czasem, w którym jesteśmy na to gotowi. Naturalnie bywają sytuacje, gdy np. konieczny jest szybki powrót do pracy i nasza pociecha musi pójść do żłobka szybciej, niż sami byśmy tego chcieli. Dlatego dokonując wyboru właściwej placówki, nie ograniczajmy się w oczekiwaniach i dokładnie sprawdźmy miejsce, gdzie nasz maluch będzie spędzał wiele godzin dziennie.

Profil placówki

Mogłoby się wydawać, że półroczne czy roczne dziecko nie ma potrzeby poznawania nowych języków tym bardziej, że często dzieci w tym wieku nie mówią nawet w swoim języku ojczystym. Nic jednak bardziej mylnego. Im wcześniej zaczniemy oswajać dziecko z międzykulturowością i językami obcymi, tym łatwiej będzie mu je przyswoić, gdy nauczy się już płynnie mówić. To naturalnie przyniesie wymierne korzyści w jego dalszym życiu. Dlatego wybierając żłobek, warto skupić się na jego międzynarodowym profilu.

W dwujęzycznych żłobkach w warszawskim Academy International prowadzimy zajęcia w językach obcych również dla naszych najmłodszych podopiecznych. Zachęcamy więc do wzięcia udziały w procesie rekrutacji do żłobka.

Program wychowawczy

Programów dydaktycznych jest wiele i każda placówka może wybrać lub opracować taki, który najbardziej odpowiada jej ideom. W Academy International od samego początku, czyli już od grup żłobkowych, wdrażamy program Daltoński, dzięki któremu dzieci nabywają nie tylko potrzebną im wiedzę, ale także umiejętności, które są niezbędne w codziennym życiu. Aktywność, samodzielność czy systematyczność to wartości, które dzieci powinny poznawać od najmłodszych lat.

Kadra

Od kadry zależy, czy dziecko w żłobku będzie czuło się dobrze oraz w jaki sposób będzie przebiegał każdy jego dzień. W naszych placówkach każdy wychowawca jest doskonałym pedagogiem. Dobro dzieci stawiamy na pierwszym miejscu, a co za tym idzie, każde dziecko traktujemy odpowiednio do jego osobowości oraz indywidualnych predyspozycji i możliwości. Kluczowym elementem w opiece żłobkowej jest pokazanie maluchowi, że to, co nowe, może być ciekawe, przyjazne i sprawiać mu dużo radości.

Najlepszy żłobek to taki, w którym dziecko czuje się bezpieczne i szczęśliwe!